Anasayfa » Hizmetlerimiz » İstinye Çardak ve Kamelya Ustası

İstinye Çardak ve Kamelya Ustası

istanbul çardak ve kamelya ustası

Sıcak günlerde herkes dinleneceği ve rahat zaman geçireceği bir yer aramaktadır. Bu durum için de en iyi çöümlerden biri çardaklardır. Herhangi bir duvarı olmaması nedeni ile çardakların içerisine çok rahat bir şekilde hava akışı olmaktadır. Bu da serinlemek isteyen insanlar için en iyi özelliklerinden biridir. İstinye çardak çeşitleri arasında çok farklı ürünler bulunmaktadır.  Çardaklar ahşap ya da metal gibi farklı malzemeler ile yapılabilmektedir. Bu nedenle de ortaya çok farklı ürünler çıkacaktır. Çardaklarda en iyi özelliklerden biri orta kısımda masa ve etrafında oturma alanları olmasıdır. Ancak müşterilerin isteğine göre bunları çıkarmak da mümkün olacaktır.

İstinye kamelya  üretimi yapılırken müşterilerden gelen istekler ön planda tutulur.  Üretim ve inşa süreci yapılmadan önce ustalar ve müşteriler bir tasarım süreci belirlerler. Bu süreç içerisinde en iyi ürünün ortaya çıkarılması amaçlanmaktadır. Durumun en güzel tarafı ise müşterilerin isteklerine göre üretim imkanının mümkün olmasıdır.

İstinye Kamelya Firmaları

Çardak ve kamelya üretimlerinde bir diğer önemli konu da kullanılan malzemelerin kalitesidir.  Gerek ahşap gerek metallerde ağırlık merkezlerinin düzgün olarak ayarlanması gerekecektir. İstinye kamelya ustası uzun yıllardır sektör içerisinde hizmet vermesi ile kolay bir üretim süreci geçirilecektir. Herhangi bir sorun durumunda da  mutlaka müşterilere danışılmaktadır. Bunun nedeni ise her işlemin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesidir.

Demirden yapılan kamelya ve çardaklarda kenarlara süslemeler de yapılabilmektedir. Bu hem dış görünüşün göze hitap etmesine hem de kullanımın çok daha kolay olmasına izin verecektir. Özellikle yağmur yağdığında hiçbir etkisi olmayacaktır. İstinye kamelya firmaları her zaman güncel olarak çalışır. Ortaya çıkan ürünlerin hepsi trend ve yenilikçidir. Böylece müşterilere de hitap edilmiş olacaktır.  Arzu edildiği durumlarda kamelyaların içine oturma grubu da yapılabilmektedir. Oturma grubuna ek olarak masa da eklenebilmektedir. Özellikle bahçelerde yer alacak olan kamelyalar için bu özellikler verimli olacaktır. İnsanlar her zaman daha konforlu ve kullanışlı olan ürünleri tercih etmektedir.

Yazlık mekanlarda ve piknik alanlarında da çardaklar tercih edilebilmektedir. Kendi ailesi ya da sevdikleri ile beraber vakit geçirebilmek her insanın en çok zevk aldığı durumlardır. Kişisel bir alan oluşturulması da kamelyaların tercih edilmesinin en temel sebeplerindendir. Kamelyaların süslenmesi ile ortaya oldukça güzel tasarımlar da çıkabilmektedir.

İstinye Demir Kamelya

Demirden yapılan malzemelerin mutlaka güzel bir şekilde planlanması gerekmektedir. Bu durumda da devreye ustalık kavramı girmektedir.  İstinye çardak ustası gelen siparişe özel olarak planlamayı yapar ve buna uygun bir iskelet oluşturur. Bu iskelet çardağın uzun süre boyunca sağlam kalabilmesini sağlamaktadır. İskeletin oluşturulmasının ardından ise kamelyanın son hali müşterinin isteğine göre hazırlanacaktır. Renklendirme ve kaplama gibi işlemler bu adımda yapılmaktadır.

İstinye demir kamelya ahşaba göre çok daha kalitelidir. Uzun yıllar iyi bakılması durumunda zarar görmemesi de bu yüzdendir. Buna ek olarak demiri tamir ettirmek çok daha kolay olacaktır. Daha bohem bir hava isteyen kişiler genellikle ferforje gibi yöntemler kullanılarak yapılmış olan çardakları tercih etmektedir. Çardakların şık görünmesi ve bahçeye uyum sağlaması da önemlidir.  Ustalar uygulamayı yapmadan ölçümleri gerçekleştirir ve çardağın yerleştirileceği zemini hazırlar. Zemir hazırlanırken farklı metodlar bulunur. Bunların amacı kullanıcıların çok daha sağlam bir kullanım süreci geçirmesidir. Çardağın üretiminden sonra montelenmesi yapılır ve en kısa süre içerisinde de kulalnım imkanı müşterilere sunulur. Bunun ardından ise sadece kamelyanın keyfini çıkarmak kalmaktadır.